Lůžkový hospic

Myšlenka hospicové péče vychází z úcty k člověku jako jedinečné a neopakovatelné bytosti a život stanovením diagnózy nevyléčitelné nemoci nekončí.

Nabízíme komplexní pomoc a podporu a s její pomocí může mít život svůj smysl až do konce. V lůžkovém hospici poskytujeme přiměřenou a ulevující léčbu, pojmenování jejich cílů a laskavé jednání. Odborná ošetřovatelská péče a denní režim se řídí dle přání nemocného. Doprovázíme jej při hledání cesty, jak se vyrovnat s omezeními a ztrátami, které nemoc přináší. Psychologická či duchovní péče slouží ke zmírnění vnitřního neklidu a zmatku z nejisté budoucnosti. Nabízíme podporu příbuzným a blízkým.

Na lůžkovém oddělení jsou kromě tří dvoulůžkových pokojů všechny ostatní pokoje jednolůžkové s polohovacím lůžkem, televizí a některé i se sociálním zařízením. Návštěvy jsou časově neomezené a na pokojích je možnost přistýlky pro přespání příbuzných a přátel.


Pro příjetí do lůžkového hospice je nutné vyplnit žádost o přijetí a doplnit ji aktuální lékařskou zprávou. Kontakt pro přijetí do péče lůžkového hospice (příjem žádostí) je 543 421 494 nebo 773 499 943. Telefonicky si lze domluvit i prohlídku hospice, případně odborné sociální poradenství.


Od pacienta, případně osoby blízké, je na základě smlouvy požadována spoluúčast na zvýšených sociálních nákladech ve výši 290 Kč/den a adekvátní část příspěvku na péči (pokud byl přiznán).
Platba za přespání příbuzného, blízkého člověka v hospici formou přistýlky na pokoji u pacienta činí 50 Kč/noc, přespání v hostinském pokoji činí 100 Kč/noc.