Pobytová odlehčovací služba

Pobytová odlehčovací služba

Pobytová odlehčovací služba nabízí pomoc a podporu osobám, které se ocitli v nepříznivé sociální situaci z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, o které jinak pečují blízcí v jejich přirozeném prostředí.

Poskytujeme pobyt osobám od 27 let. Cílem služby je zajistit potřebnou péči o klienta a umožnit pečujícím potřebný odpočinek, regeneraci sil a poskytnutí prostoru pro vyřízení osobních záležitostí.

V rámci naší služby:

  • ctíme zásady ochrany práv a svobod,
  • zachováváme důstojnost našich klientů,
  • dbáme na individuální přístup,
  • všichni naši pracovníci splňují požadavky na odbornou způsobilost.

Službu poskytujeme v rekonstruovaném severním křídle kláštera sv. Alžběty. Budova je bezbariérová s volným přístupem na vnitřní dvůr, terasu či zahradu kláštera. Každý klient má k dispozici jednolůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením, TV a možností přístupu na Wi-Fi. Kapacita služby je 21 lůžek.

      O klienty pečuje odborný personál v režimu 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Strava je poskytována 3x denně externím dodavatelem. Taktéž dbáme na zásady racionální výživy a na potřeby dietního stravování klientů.

      Před přijetím je nutné vyplnit Žádost o poskytování služby a Lékařský posudek, který vyplňuje praktický lékař klientaVyplněné dokumenty prosím zašlete poštou, emailem nebo doručte osobně na adresu služby do kanceláře sociální pracovnice.

Pro více informací kontaktujte v pracovní dny od 7:00 do 15:00 vedoucí služby na tel.: 730 895 535 nebo emailem kristova@hospicbrno.cz. Také můžete kontaktovat v pracovní dny od 7:00 do 15:30 sociální pracovnici na tel.: 731 444 959 nebo emailem zichova@hospicbrno.cz.