Terenní odlehčovací služba

Terenní odlehčovací služba

Dostali jste se do situace, kdy vám z nemocnice propustili babičku, která se neobejde bez pomoci druhé osoby? Je vaše babička v takovém stavu, že se nezvládne již sama umýt, nebo se do koupelny již nedostane? Dělá jí potíže ohřát si jídlo, případně se najíst? Vy musíte chodit do zaměstnání a nemáte nikoho z blízkých či známých, kteří by vás zastoupili v péči? Nebo máte sice možnost pečovat, ale nevíte, jak na to?

Jste v pohyblivosti a soběstačnosti omezeni a potřebujete doprovod kamkoliv pro sebe nebo svého blízkého?

Máte děti a na péči o své rodiče již nemáte síly?

V rámci terénní odlehčovací vás v péči zaučíme, pomůžeme při hygieně, převlékání lůžkovin, ostříhání nehtů na rukou apod. Případně s vašim blízkým nemocným můžeme být i několik hodin denně, abyste si v péči odpočali nebo mohli odejít do zaměstnání. Poskytujeme dále doprovod kamkoliv (ať už po bytě či k lékaři, na volnočasové aktivity, na drobný nákup, k vyřízení různých záležitostí nebo jen na procházku)

Také poradíme s výběrem a zajištěním kompenzačních pomůcek (polohovací lůžko, toaletní křeslo, chodítko, sedačka do vany apod.) – viz http://www.hospicbrno.cz/pujcovna-pomucek/pomucky/

Poslání:

  • Terénní odlehčovací služba pomáhá lidem od 27 let se sníženou soběstačností (z důvodu nevyléčitelného, chronického onemocnění, z důvodu zdravotního, tělesného nebo mentálního postižení nebo z důvodu věku) v péči o sebe sama, aby mohli co nejdéle zůstat v domácím prostředí.
  • Podporuje pečující, zlepšuje jejich schopnost pečovat a snaží se předcházet jejich vyčerpání, vyhoření a zanedbání péče o sebe.

 Cíl:

  • Cílem služby je poskytnout pečujícím osobám potřebný odpočinek a umožnit lidem zůstat v domácím prostředí do konce života.

Služby jsou poskytovány na území města Brna a v okresu Brno – venkov do 30 km od sídla společnosti Hospic sv. Alžběty o.p.s. v pracovní dny, o víkendu, během státních svátků v čase od 8 do 17 hodin. Před zahájením poskytování služeb je třeba vyplnit žádost o přijetí do péče.


Pro více informací kontaktujte v pracovní dny od 8 do 16 hodin vedoucí terénní odlehčovací služby Veroniku Wilczkovou 737 073 906 nebo emailem tos@hospicbrno.cz